ÖNEMLİ BİLGİLER
Uzm.Dr.Zermine BÜYÜKKEÇECİ'den çocuklara özel...
ANNE SAĞLIK
REHBERİ
Her konuda kılavuzunuz...
ÇOCUKLARA AKTİVİTELER
Oyun grubu, dans, spor vb...
ANNE-BABALARA ÖZEL
Faaliyetler, kurslar vb...
ÇOCUKLA YAŞAM
Yeni aileler için önemli kolaylık önerilerimiz...
CAFE & EĞLENCE MERKEZLERİ
Çocuklarınızla birlikte eğlenin...
EĞİTİM KURUMLARI
Bilgiler ve notlar...
BEBEK & ÇOCUK SAĞLIK REHBERİ


   HAMİLELİK DÖNEMİ

   BEBEĞİM GELİYOR

   BEBEKLERİN DÜNYASI

   ÇOCUK VE TUVALET

   ÇOCUK VE BESLENME

   ÇOCUK VE AİLE

   ÇOCUK VE CİNSELLİK

   ÇOCUK VE SPOR

   ÇOCUK VE UYKU

   ÇOCUKÇA KÜLTÜR

   ÇOCUK VE OYUN

   EĞİTİCİ OYUNCAK

   ÇOCUKLA YAŞAM

   ÇOCUK RUH SAĞLIĞI

   ÇOCUĞUMA ÖZEL

   ÇOCUK HAKLARI

Sevgi Mönüsü

Biz Yardıma İhtiyacı Olanlara Yardım Etmeyi Önemseyen Bir Aileyiz

 • Küçük çocuklar, izledikleri filmdeki olayların gerçek olduğunu sanırlar. Gerçekle kurgu olanı ayırd edememe, zaman zaman çocukları kaygılandırabilir. Çocuğunuza izlediği filmdeki her şeyin bir oyun olduğunu açıklamaya çalışın. Çocuğunuza hiçbir şekilde Rality programları izletmeyin.
 • Çocuğunuz evde kendini besleyebiliyorsa lokantada da bunu başarabilir demektir Lokanta sosyal bir mekandır. Çocuklar toplum önünde nasıl davranmaları gerektiğini öğrenmelidirler.
 • Resmi bayramlarda, çocuğunuzla beraber balkonunuza, camınıza bayrak asın. Çevrenizdeki diğer bayraklara dikkat çekin ve o günle ilgili olarak sohbete edin.
 • Çocuğunuza hediye olarak beyaz yazı tahtası alın. Kalın tahta kalemiyle karalamalar yapmak, resimler çizmek, yazılar yazmak, silmek yeniden denemek çocuğun çizgisel gelişimi ve okuma yazma becerileri için önemlidir.
 • Zaman zaman ne yemek yapacağınuzu çocuğunuza ve eşinize sorup, onların tercihlerini dikkate alın. Fikrine gereksinim duyulması, isteklerinin yerine gelmesi, çocuğun kendini önemli hissetmesine neden olurç Ayrıca isteklerini sözel olarak dile getirmesi de dil hakimiyetini geliştirmesi açısından önemlidir.
 • Televizyonda çok sıklıkla gördüğünüz kişilerin kim olduğunu, adını, ne iş yaptığını sorun.
 • Kurallar işinmizi kolaylaştırmak için vardır. Ancak kurallar o işten zevk almamıza engel oluyor ise kuralları yeniden gözden geçirmek gerekin. Hayati önem taşımadığı taktirde (balkondan sarkmamak vb.) bazen kural dışı davranılmasını görmezlikten gelebilirsiniz.
 • Ailenize gelen özel gün davetiyelerini karpostalları bir kenara alıp bırakmayın. Bunları görülebilecek özel yerlere asın. Mutlaka bu özek gün davetiyesiyle ilgili olarak çocuğunuza bilgi verin. "Hülye ile Ercan Milli Parkta evleniyorlarmış, Çağlar'la Kaan 25 Eylülde sünnet olacakmış vb." Bu davetiyelerin anlamlarını öğrenmek çocuğun sosyal değerlerini güçlendirir ve söz konusu yaşantılarla ilgili bilgi sahibi olmasına yardımcı olur.
 • Yolda giderken, gördükleri binaların ne olduğunu anlamalarına yardımcı olun. "Okul hastane, meclis, belediye, kütüphane, alışveriş merkezi.

  Psikolog Selin ALPANDA
 • Kalsiyum ve D Vitamini
  Uzm.Dr Zermine Büyükkeçeçi'nin { Yazısı İçin Tıklayınız }
  Ebru Karaduman çocuklarda cimnastiki anlatıyor...
  Seren Tüfekçioğlu ile Doğum Fotoğrafçılığı Üzerine...
  Barbaros Çeliköz'le "Çocuklarda Yüzme'nin Faydaları"
  Yankı Yazgan'a "Çocuklarda Dikkat Eksikliği"ni sorduk...
  E-Mail grubumuza üye olun, en son gelişme ve yeniliklerden en önce siz haberdar olun, Aşağıdaki kutuya
  E-Mailinizi eklemeniz yeterli!

  { Üye Ol }
     Biz Kimiz ?   |   Siteyi Ana Sayfanız Yapın   |   Sitemizi Tavsiye Et         Basında Biz   |   Reklam Verme Koşulları   |   İletişim