ÖNEMLİ BİLGİLER
Uzm.Dr.Zermine BÜYÜKKEÇECİ'den çocuklara özel...
ANNE SAĞLIK
REHBERİ
Her konuda kılavuzunuz...
ÇOCUKLARA AKTİVİTELER
Oyun grubu, dans, spor vb...
ANNE-BABALARA ÖZEL
Faaliyetler, kurslar vb...
ÇOCUKLA YAŞAM
Yeni aileler için önemli kolaylık önerilerimiz...
CAFE & EĞLENCE MERKEZLERİ
Çocuklarınızla birlikte eğlenin...
EĞİTİM KURUMLARI
Bilgiler ve notlar...
BEBEK & ÇOCUK SAĞLIK REHBERİ


   HAMİLELİK DÖNEMİ

   BEBEĞİM GELİYOR

   BEBEKLERİN DÜNYASI

   ÇOCUK VE TUVALET

   ÇOCUK VE BESLENME

   ÇOCUK VE AİLE

   ÇOCUK VE CİNSELLİK

   ÇOCUK VE SPOR

   ÇOCUK VE UYKU

   ÇOCUKÇA KÜLTÜR

   ÇOCUK VE OYUN

   EĞİTİCİ OYUNCAK

   ÇOCUKLA YAŞAM

   ÇOCUK RUH SAĞLIĞI

   ÇOCUĞUMA ÖZEL

   ÇOCUK HAKLARI

Çocuğunuz Doğru Sporu Yapıyor mu?

Çocuğunuz Doğru Sporu Yapıyor mu?

Uzmanlar, aktif olan çocukların, aşırı kilolu olma risklerinin düşük olduğunu ve çocuklarda kilodan kaynaklanan sağlık sorunlarının daha az görüldüğünü söylediler.

Uzmanlar, aktif olan çocukların, aşırı kilolu olma risklerinin düşük olduğunu ve çocuklarda kilodan kaynaklanan sağlık sorunlarının daha az görüldüğünü söylediler.

Peki çocuklarınıza nasıl hareketler yaptırmalısınız? Doğru fiziksel aktivitenin şartları nelerdir? Amerikan Pediatri Akademisi'nin spor konseyindeki uzmanlar, yaşlara göre yapılabilecek sporları açıkladılar.

Obezite, Amerikan gençliği arasında yaygın bir oranda görülüyor. Amerikan Hastalık Kontrolü ve Önleme Merkezi'ne göre, obez gençlerin oranı yüzde 6,5'tan yüzde 17'ye çıkarak, son 30 yılda 3 kat arttı.

Sağlıklı bir beslenme çocuklarda obeziteyle savaşmaya yardımcı olabilir. Fakat, sağlık uzmanları fiziksel aktivitenin de gerekli olduğu konusunda aynı fikirdeler. Çocuklarda fiziksel aktivite alışkanlığının erken yaşta kazandırılmasını öneren uzmanlar, bunun çocukların sağlıklı kiloda kalmalarına yardım edeceğini söylüyorlar.

Öncelikle egzersizlerden zevk almalarını sağlamanın önemli olduğunu belirten araştırmacılar, bu egzersizlerin içinde bisiklete binmenin, dışarıda koşu, atlama, sek sek oynamak, bayrak kapma oyunlarının yer alabileceğini açıkladılar.

Çocukların günde 1 saat ya da daha fazla fiziksel aktivite yapabileceklerini söyleyen uzmanlar, tek bir spor dalında uzmanlaşan çocuklarda kaslarını aşırı kullanımdan dolayı yaralanmalar oluştuğuna dikkat çektiler.

Küçük çocukların kuralsız oyunlarla egzersiz yapmasının daha iyi olduğu belirtiliyor. 3-6 yaş arasındaki çocukların jimnastik sınıflarında hareket becerisi öğrenebileceklerini söyleyen uzmanlar, 9-10 yaşa kadar organize sporlar yapmamasını öneriyorlar. Çocuklar bir spor dalına sarıldıklarında, çeşitli sporları da denemelerini önerin, çocuğunuzu tek bir dalda çalıştırmayın.
Kalsiyum ve D Vitamini
Uzm.Dr Zermine Büyükkeçeçi'nin { Yazısı İçin Tıklayınız }
Ebru Karaduman çocuklarda cimnastiki anlatıyor...
Seren Tüfekçioğlu ile Doğum Fotoğrafçılığı Üzerine...
Barbaros Çeliköz'le "Çocuklarda Yüzme'nin Faydaları"
Yankı Yazgan'a "Çocuklarda Dikkat Eksikliği"ni sorduk...
E-Mail grubumuza üye olun, en son gelişme ve yeniliklerden en önce siz haberdar olun, Aşağıdaki kutuya
E-Mailinizi eklemeniz yeterli!

{ Üye Ol }
   Biz Kimiz ?   |   Siteyi Ana Sayfanız Yapın   |   Sitemizi Tavsiye Et         Basında Biz   |   Reklam Verme Koşulları   |   İletişim