ÖNEMLİ BİLGİLER
Uzm.Dr.Zermine BÜYÜKKEÇECİ'den çocuklara özel...
ANNE SAĞLIK
REHBERİ
Her konuda kılavuzunuz...
ÇOCUKLARA AKTİVİTELER
Oyun grubu, dans, spor vb...
ANNE-BABALARA ÖZEL
Faaliyetler, kurslar vb...
ÇOCUKLA YAŞAM
Yeni aileler için önemli kolaylık önerilerimiz...
CAFE & EĞLENCE MERKEZLERİ
Çocuklarınızla birlikte eğlenin...
EĞİTİM KURUMLARI
Bilgiler ve notlar...
BEBEK & ÇOCUK SAĞLIK REHBERİ


   HAMİLELİK DÖNEMİ

   BEBEĞİM GELİYOR

   BEBEKLERİN DÜNYASI

   ÇOCUK VE TUVALET

   ÇOCUK VE BESLENME

   ÇOCUK VE AİLE

   ÇOCUK VE CİNSELLİK

   ÇOCUK VE SPOR

   ÇOCUK VE UYKU

   ÇOCUKÇA KÜLTÜR

   ÇOCUK VE OYUN

   EĞİTİCİ OYUNCAK

   ÇOCUKLA YAŞAM

   ÇOCUK RUH SAĞLIĞI

   ÇOCUĞUMA ÖZEL

   ÇOCUK HAKLARI

İstanbul Oyuncak Müzesi

Theo Dede Oyuncak ile tahta Oyuncak Boyama Atölyesi Theo oyuncak müzesinde çocuklara tahta oyuncak boyamayı öğretiyor...

Theo dede Sunay Akın’ın açmış olduğu İstanbul Oyuncak Müzesinde her Pazar çocuklara tahta oyuncaklar boyamayı öğretiyor. Birbirinden farklı, sevimli şekillerden oluşan tahta oyuncaklar çocuklardan gördükleri ilgi kadar, çocukların anne ve babaları tarafından da büyük ilgi görüyor. Çocuklar kendi oyuncaklarını boyarken hem yaratıcılıklarını geliştiriyor, hem de çok eğleniyorlar.

Program: Theo dede her Pazar İstanbul Oyuncak Müzesinde boyama atölyesini bizzat katıldığı gibi, müzenin açık olduğu diğer günlerimizde de boyama atölyesi uzman arkadaşlarımız tarafından yapılmaktadır. Tahta oyuncakların ücretleri boyutlarına göre 2 TL. ile 12 TL. arasında değişmektedir.
Fosil Keşif Atölyesi
Keşif Oyunumuza Sizler de Katılın!

Çocuklar, Paleontolog Doktor Nuran Filoreau ile birlikte yaptıkları kazılar sırasında "Fosil nedir?", "Neye benzer?", "Nerede bulunur?", "Fosil bize ne anlatır?" gibi soruların cevaplarını öğreniyorlar.

Çocuklar yaptıkları keşif kazısıyla kum havuzunun içerisinde ki fosilleri bulup, geçmiş ile günümüz arasında bağlantılar kuruyorlar.

Çocuklarına bilimi, araştırmayı sevdirmek isteyen velilerin, bu çalışmaya katılmak için İstanbul Oyuncak Müzesi'ni arayıp kayıt için rezervasyon yaptırmaları gerekmektedir.
İstanbul Oyuncak Müzesinde Pazar sabahları kahvaltı keyfi başlıyor!!!
Sizleri yeni bir haftaya hazırlanırken yüzyıllık oyuncakların arasında, sevdiklerinizle birlikte zaman tünelinden geçmeye, çocukluğunuzun iz bırakan anlarına tekrar dokunmaya ne dersiniz?

Sizleri Sunay Akın’ın Göztepe’de açmış olduğu 1800’lerden günümüze pek çok farkı ülkede üretilen antika oyuncakların sergilendiği İstanbul Oyuncak Müzesi’nde güzel bir Pazar kahvaltısına bekliyoruz.

Müzede kahvaltı sabah 9.30 ve 12.00 arasında sunulmaktadır. Kahvaltı bitiminde çocuklarınızla hem müzeyi gezebilir hem de çocuklarınızın eğlenirken öğrenimlerini sağlayacak etkinliklere katılabilirsiniz.

Müzemizde en fazla 50 en az 15 kişi’ye kadar kahvaltı hizmeti sunulmaktadır. Gelmeden önce rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

GENÇLER, KENDİ FİLMİNİZİ KENDİNİZ ÇEKİN!
İSTANBUL OYUNCAK MÜZESİNDE "FİLM ATÖLYESİ" AÇILIYOR...

İstanbul Oyuncak Müzesi’nde bir film düşünün ama yönetmeni siz olacaksınız !!!

İstanbul Oyuncak Müzesi gençleri düşlerini paylaşmaya çağırıyor. 8- 23 Temmuz tarihleri arasında açılacak "Film atölyesi" ile gençler kendi filmlerini çekecekler. 12–16 yaş arası gençlerin katılacağı atölye çalışmasında bir film nasıl çekilir, kamera, ses ve ışık nasıl kullanılır, senaryo nasıl oluşturulur gibi konularda uygulamalı verilecek eğitim sırasında, gençler çektikleri filmi montajlama şansına da sahip olacak. Katılımcılar çekecekleri filmin bir taraftan yönetmeni, kameramanı, sesçisi, ışıkçısı olurken diğer taraftan da çektikleri filmin oyuncusu olacaklar. Üç hafta boyunca sürecek "Film Atölyesi" Dilek İçinsel’in yönetiminde, Çarşamba ve Perşembe günleri 15.00 – 17.00 saatleri arasında yapılacak. Atölye çalışması 3 hafta sürecektir.

Katılım ücreti 300 TL.+KDV. dir.
Tüm gençleri Film Atölyemize bekliyoruz...


Daha fazla detay için:
Adres : Ömerpaşa Caddesi Dr. Zeki Zeren Sokağı No:17 Göztepe / İST
Telefon : 0 (216) 359 45 50 - 51
Müze Ziyaret Saatleri : 09.30-19.00 (Müze Pazartesi günleri kapalıdır.)
E-mail : info@istanbuloyuncakmuzesi.com
www.istanbuloyuncakmuzesi.com


Kalsiyum ve D Vitamini
Uzm.Dr Zermine Büyükkeçeçi'nin { Yazısı İçin Tıklayınız }
Ebru Karaduman çocuklarda cimnastiki anlatıyor...
Seren Tüfekçioğlu ile Doğum Fotoğrafçılığı Üzerine...
Barbaros Çeliköz'le "Çocuklarda Yüzme'nin Faydaları"
Yankı Yazgan'a "Çocuklarda Dikkat Eksikliği"ni sorduk...
E-Mail grubumuza üye olun, en son gelişme ve yeniliklerden en önce siz haberdar olun, Aşağıdaki kutuya
E-Mailinizi eklemeniz yeterli!

{ Üye Ol }
   Biz Kimiz ?   |   Siteyi Ana Sayfanız Yapın   |   Sitemizi Tavsiye Et         Basında Biz   |   Reklam Verme Koşulları   |   İletişim